• facebook
 • rss
 • Nie zamykajmy się w nienawiści

  Jan Głąbiński

  dodane 05.05.2017 08:37

  Abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie, przewodniczył uroczystościom przyjęcia relikwii bł. ks. Władysława Bukowińskiego przez parafię w Budzowie w dekanacie sułkowickim.

  Hierarcha przewodniczył uroczystej Mszy św. Udzielił też sakramentu bierzmowania tamtejszej młodzieży. - Przeżywamy piękną uroczystość. Oto nam wszystkim, także tym młodym ludziom, ks. Bukowiński wskazuje drogę do świętości. Wiedzie ona poprzez modlitwę, życie dla innych i przebaczenie. Nie wolno nam zamknąć się w nienawiści. Musimy szukać, tak jak robił to ks. Bukowiński, w każdym choć iskry dobra - podkreślał 4 maja wieczorem abp Peta. Hierarcha dodał, że święty Jan Paweł II i bł. ks. Bukowiński to także orędownicy w niebie, u których możemy szukać pomocy w związku z problemami współczesnego świata.

  Metropolita Astany przypomniał kilka faktów z życia bł. ks. Bukowińskiego, m.in. to, że pracował w Rabce i Suchej. Następnie udzielił sakramentu bierzmowania kilkudziesięciu młodym parafianom. Poświęcił także specjalne krzyże dla bierzmowanych.

  Przekazanie relikwii błogosławionego nastąpiło przed Mszą św. Hierarcha poświęcił też figurę Matki Bożej, która stanęła przed wejściem do świątyni. Stoi już tam pomnik św. Jana Pawła II.

  Na zakończenie liturgii wiele osób ucałowało relikwiarz z relikwiami bł. ks. Bukowińskiego.

  - Cieszę się z tego niezwykłego spotkania. Oto drogi Polski i Kazachstanu łączy osoba bł. ks. Bukowińskiego, którego tak cenił św. Jan Paweł II. Chciejmy wpatrywać się w tych orędowników w niebie i wypraszać u nich potrzebne łaski dla naszych państw - dodał na zakończenie uroczystości abp Peta.

  Hierarcha wyraził też radość z nowego połączenia lotniczego do Astany, które już pod koniec maja tego roku rusza z Warszawy. - To też nowa możliwość łatwiejszego podróżowania między naszymi państwami, szansa na pielgrzymowanie i przyjazd do kraju mieszkańców Kazachstanu mających polskie korzenie. Pozwala na to nowa ustawa emigracyjna, przyjęta w ostatnich dniach przez polski rząd - zauważył abp Peta. Hierarcha podkreślił, że Kazachstan postrzega Polskę jako kraj, od którego można się wiele nauczyć. Metropolita Astany podziękował również delegacji parafii za przyjazd do Kazachstanu na beatyfikację ks. Bukowińskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół