• facebook
 • rss
 • To będzie świadectwo naszej wiary

  dodane 12.05.2017 11:48

  Metropolita krakowski zaprasza do udziału w corocznej procesji z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

  Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę 14 maja, a wyruszy o godz. 9 z królewskiego wzgórza. Godzinę później na Skałce, przy ołtarzu polowym obok klasztoru oo. paulinów, rozpocznie się Msza św.

  Z tej okazji abp Marek Jędraszewski napisał do mieszkańców archidiecezji krakowskiej list, w którym zachęca ich do udziału w uroczystości, do której wszystkie wspólnoty i parafie przygotowują się, odprawiając Nowennę ku czci św. Stanisława BM.

  "W Litanii ku czci św. Stanisława nazywamy Go Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich potrzebach. Jest On również patronem ładu moralnego w Polsce. A ten patronat, jak nauczał św. Jan Paweł II, łączy się przede wszystkim z uznaniem powszechnie obowiązującego autorytetu prawa moralnego, prawa Bożego. To prawo jest normą moralności, jest także kryterium podstawowej wartości człowieka i podstawowym warunkiem porządku społecznego. Przez wstawiennictwo Patrona Polski będziemy więc prosić o poszanowanie Bożego ładu w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym w naszej ojczyźnie" - zaznaczył metropolita, dodając, że podczas uroczystości wierni będą też dziękować za otrzymane dary, a szczególnie za łaskę Światowych Dni Młodzieży i uroczysty akt przyjęcia Chrystusa jako naszego Króla i Pana. Będą także prosić Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  "Zapraszam wiernych do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i archidiecezji krakowskiej" - napisał abp Jędraszewski, prosząc, aby liczny udział w procesji był "świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie. Naśladując przykład świętych - Stanisława i Jana Pawła II - postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła" - zakończył list arcybiskup.

  Warto dodać, że w procesji, w której - jak co roku - udział weźmie Episkopat Polski, Ojca Świętego reprezentować będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Całej uroczystości, a przede wszystkim koncelebrowanej Mszy św. na Skałce w pierwszym roku swojej posługi w Kościele krakowskim będzie przewodniczył metropolita krakowski. Wygłosi on również homilię.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół