• facebook
 • rss
 • Śpiewali mimo wszystko

  ps

  dodane 04.06.2017 11:53

  W sobotę 3 czerwca wieczorem niepełnosprawni wokaliści zaczarowali swoim śpiewem Rynek Główny w Krakowie.

  Były emocje, momenty wzruszeń, a nade wszystko dobra zabawa. 12 utalentowanych uczestników 13. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki walczyło o statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia, które pozwolą im doskonalić swój warsztat. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, a było o co walczyć, ponieważ za I miejsce przyznano aż 24 tys. zł. Stypendium za II miejsce wynosiło 10 tys. zł, a za III miejsce - 5 tys. zł.

  W kategorii do lat 16 zwyciężył 13-letni Bartosz Peszuk. Tuż za nim była 16-letnia Weronika Ryba. Podium tej kategorii zamknęła natomiast 11-letnia Kalina Kusterska. Z kolei w przedziale wiekowym powyżej 16 lat pierwsze miejsce zajęła 30-letnia Paulina Gruszecka. Drugie miejsce należało do 20-letniej Aleksandry Nykiel. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać również dwa trzecie miejsca, które zajęli: 24-letnia Sandra Pączek oraz 27-letni Daniel Zawodnik. Dodatkowe stypendium artystyczne w wysokości 5 tys. zł zostanie ufundowane przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".

  W muzycznych potyczkach uczestników wspierały znane polskie gwiazdy. Katarzyna Cerekwicka do duetu zaprosiła Bartosza Peszuka i Kacpra Barczaka. Anna Karwan na festiwalowej scenie zaśpiewała razem z Jagodą Chowaniec i Pauliną Gruszecką. Duety z Haliną Młynkową stworzyli Julia Gradomska i Jakub Saniternik. Andrzej "Kobra" Kraiński wystąpił razem z Martyną Wójcik i Aleksandrą Nykiel. Mateusz Ziółko na scenie towarzyszył Weronice Rybie i Sandrze Pączek. W muzyczną podróż z Markiem Piekarczykiem wyruszyli natomiast Kalina Kusterska oraz Daniel Zawodnik.

  Stając naprzeciw licznie zgromadzonej na Rynku Głównym publiczności, uczestnicy mieli do zaprezentowania - oprócz występu z gwiazdą - jeszcze jedną piosenkę. Każdy z nich wykonał utwór autorstwa Wojciecha Młynarskiego, porywając krakowian w rytm takich hitów, jak "Moje serce to jest muzyk", "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś​ pokochał" czy "Prześliczna wiolonczelistka".

  - Wojciech Młynarski swoją poezją pomagał nam zrozumieć rzeczywistość, uśmiechać się nawet w najtrudniejszych momentach i robić swoje - mówiła Anna Dymna tuż przed rozpoczęciem festiwalu.

  Tym wyjątkowym występom przez cały czas bacznie przyglądało się konkursowe jury, a w nim Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Joanna Kulig, Magdalena Stużyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Artur Barciś, Jan Młynarski, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Maciej Zakościelny.

  Tradycyjnie już zaczarowany koncert poprowadziła Anna Dymna razem ze Zbigniewem Zamachowskim i jego córką Bronią. Towarzyszyli im również aktorzy - Piotr Głowacki i Maciej Musiał.

  Tego samego dnia przed południem na Rynku Głównym rozpoczęły się 14. Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko", które również są inicjatywą prowadzoną przez fundację Anny Dymnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół