• facebook
 • rss
 • Dar z własnego ja

  Jan Głąbiński

  dodane 05.06.2017 08:50

  Mszą św. w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem i spotkaniem na Kalatówkach albertynki świętowały 20. rocznicę beatyfikacji bł. Bernardyny Jabłońskiej.

  Siostry albertynki i bracia albertyni świętowanie rozpoczęli 4 czerwca od uroczystej niedzielnej Mszy św. w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem. W świątyni przywitał ich ks. proboszcz Mariusz Dziuba. Liturgii przewodniczył bp Łukasz Buzun z Kalisza. Przypomniał, że zgromadzenie cieszy się z wyniesienia na ołtarze bł. Bernardyny, a także nawiązał do 100. rocznicy śmierci św. Brata Alberta.

  - Miłosierdzie to wielka praca dla każdego człowieka na całe życie, oparta na zaufaniu Bogu i człowiekowi. Miłosierdzie jest związane z nawróceniem do Boga i do ludzi. Tego właśnie uczynili nas św. Brat Albert i bł. Bernardyna Jabłońska - mówił hierarcha. - Pamiętajmy, że miłosierny jest ten, kto świadczy pomoc w cierpieniu. Cierpieniu, które ma wyzwolić bezinteresowny dar z własnego ja - dodał bp Buzun.

  Liturgię śpiewem i posługą uświetniły siostry oraz bracia, którzy w procesji z darami przynieśli m.in. świecę, kwiaty, szaty liturgiczne.

  Słowa pozdrowienia i podziękowania do wszystkich gości jubileuszu skierowała s. Teresa Maciuszek, przełożona generalna albertynek. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i siostry z innych zgromadzeń. Przybyli księża z zakopiańskich parafii na czele z ks. inf. Stanisławem Olszówką.

  Bernardynę Jabłońską beatyfikował w 1997 r. papież Jan Paweł II podczas Mszy św. pod Wielką Krokwią.

  Po wspólnej modlitwie w kościele Świętego Krzyża przyszedł czas na przejście z Kuźnic na Kalatówki do pustelni św. Brata Alberta i klasztoru sióstr.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół