• facebook
 • rss
 • "Jezus na Lodowisku" po raz czwarty

  jg

  dodane 05.06.2017 13:23

  Już w najbliższą sobotę 10 czerwca kolejne ewangelizacyjne wydarzenie w Nowym Targu.

  Pod hasłem: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie..." odbędzie się w najbliższą sobotę IV edycja wydarzenia ewangelizacyjnego "Jezus na Lodowisku" w hali lodowej w Nowym Targu.

  Wydarzenie potrwa od godz. 9 aż do 21.30. Tematem tegorocznego spotkania jest rodzina, a myślą przewodnią słowa skierowane przez Maryję do sług w Kanie Galilejskiej. Konferencję wygłosi o. Jerzy Kielech, a Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś.

  Podczas spotkania będzie można uczcić relikwie św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski z Lisieux.

  Młodzi będą mogli zainspirować się pięknem, słuchając o tym, jak przeżywać swoją młodość, aby kiedyś, a może w niedalekiej przyszłości zbudować szczęśliwą rodzinę. Małżonkowie z kolei będą mogli zatrzymać się na chwilę refleksji nad swoim małżeństwem. Podczas odnowienia przyrzeczeń będą mogli coś sobie wybaczyć, coś zacząć od nowa, a przede wszystkim umocnić swoją miłość. Ten wyjątkowy moment będzie można przeżyć podczas Eucharystii.

  W Roku św. Brata Alberta nie zabraknie gestu miłosierdzia. W tym roku podczas wydarzenia "Jezus na Lodowisku" będą zbierane ofiary oraz sprzedawane cegiełki na rzecz dzieci z Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przekazane w całości rodzinom w Aleppo poprzez Salezjański Wolontariat Misyjny. Jeden z wolontariuszy podzieli się świadectwem z pracy w Syrii.

  Jak zawsze, w jednym z pomieszczeń będzie kaplica z Najświętszym Sakramentem, gdzie potrwa całodzienna adoracja. Spotkanie rozpocznie specjalne wprowadzenie górali z Ludźmierza, którzy przywiozą kopię figury Matki Boskiej Ludźmierskiej.

  Tegoroczne wydarzenie "Jezus na Lodowisku" zyskało wsparcie z budżetu obywatelskiego Nowego Targu. "Gość Niedzielny" patronuje wydarzeniu od strony medialnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół