• facebook
 • rss
 • Zapraszamy na pokład samolotu i...

  jg

  dodane 07.10.2017 16:45

  Pasażerowie wyruszający w podróż, ale także ci, którzy właśnie ją zakończyli, oraz pracownicy portu wzięli udział w modlitwie różańcowej w kaplicy w Kraków Airport. Na modlitwę przyjechały specjalnie także osoby z Krakowa i miejscowości podkrakowskich.

  Modlitwa różańcowa rozpoczęła się punktualnie o godz. 14. Prowadził ją kapelan ks. Jan Wróbel. Podkreślił, że lotnisko jest wyjątkowym przejściem granicznym, bo korzystają z niego m.in. Polacy mieszkający poza granicami swojej ojczyzny.

  Do kaplicy lotniskowej przyszli - oprócz pasażerów - pracownicy portu, mieszkańcy okolicznych miejscowości, siostry zakonne i kapłani z parafii okalających lotnisko. Byli członkowie róż różańcowych z Balic, Morawicy, Szczyglic, Burowa, mieszkańcy Wyźrału. Byli nawet goście z Wieliczki. Wśród modlących się był m.in. prof. Krzysztof Gurba z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

  Kiedy w kaplicy odbywała się modlitwa, lotnisko normalnie pracowało. Stąd we wnętrzu ciągle było słychać komunikaty o odlatujących samolotach. - Pasażerowie nawet się uśmiechali, że Maryja czuwa nad tym, aby na czas weszli na pokład samolotu - mówi Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport.

  Z krakowskiego portu, dzięki bardzo dobrej siatce połączeń, można dostać się do wielu miejsc kultu religijnego w Europie, m.in. do Lourdes we Francji.

  Kaplica lotniskowa znajduje się w części ogólnodostępnej na antresoli terminalu pasażerskiego. Poświęcił ją w 1995 r. kard. Franciszek Macharski. W ubiegłym roku zakończyła się rozbudowa i modernizacja terminalu pasażerskiego. W ramach tej inwestycji odnowiono i powiększono kaplicę lotniskową - obecnie powierzchnia kaplicy wynosi ok. 120 m kw. W czasie Światowych Dni Młodzieży kaplica lotniskowa była licznie odwiedzana przez pielgrzymów z całego świata.

  Elementem głównym ołtarza jest tabernakulum z herbem św. Jana Pawła II wmontowane w kompozycje marmuru. W przebudowanej kaplicy lotniskowej są dwa ołtarze boczne: jeden z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski, z której wizerunkiem Jan Pawła II nigdy się nie rozstawał, oraz kopia obrazu Jezusa Miłosiernego.

  Na ścianach kaplicy lotniskowej znajdują się zdjęcia św. Jana Pawła II z jego pobytu na krakowskim lotnisku w czasie wizyt w Polsce.

  W każdą niedzielę oraz w święta o godz. 8 i 10 odprawiane są Msze św. w kaplicy lotniskowej. Kaplica jest otwarta przez całą dobę.

  W modlitwie pomagały nowoczesne narzędzia telekomunikacyjne   W modlitwie pomagały nowoczesne narzędzia telekomunikacyjne Grzegorz Kozakiewicz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół