• facebook
 • rss
 • W deszczowy dzień nadzieja od Jana Pawła II

  jg

  dodane 08.10.2017 22:48

  Nowotarżanie tłumnie przybyli na tamtejsze lotnisko, aby wziąć udział w obchodach XVII Dnia Papieskiego.

  Spotkanie na lotnisku w Nowym Targu rozpoczęło się od odmówienia przez wiernych nieszporów, które poprowadził ks. Mirosław Niewiedział, wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. - Zapewne wielu z was, tutaj obecnych, pamięta niezwykłe spotkanie w tym miejscu z Janem Pawłem II, który pokazał nam, że warto iść drogą nadziei - podkreślał ks. Niewiedział.

  Po modlitwie z programem artystycznym wystąpiły na lotnisku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Zaśpiewały kilka góralskich utworów, przypomniały fragmenty z wystąpień papieża z Polski. Katechetka małych górali s. Franciszka zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewu, m.in. "Barki". W obchodach Dnia Papieskiego na nowotarskim lotnisku wziął udział także ks. Jakub Mateja, wikary parafii Matki Boskiej Anielskiej z nowotarskiego Kowańca.

  Obchody XVII Dnia Papieskiego na nowotarskim lotnisku uświetniła orkiestra dęta z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

  Obecni na nowotarskim lotnisku burmistrz Grzegorz Watycha oraz przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski złożyli wiązankę żółtych i białych kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II, a dzieci zapaliły symboliczny znicz pamięci. Wokół pomnika powiewały także papieskie flagi.

  Na zakończenie najmłodsi rozdali 100 różańców-dziesiątek. - W tym roku mamy wiele ważnych rocznic, m.in. 100. rocznicę objawień fatimskich, dlatego tyle przygotowaliśmy tych dziesiątek - wyjaśniła s. Franciszka. Zachęciła wszystkich, aby za rok zabrali na lotnisko flagi narodowe, bo będzie 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zakonnica wybiegła jeszcze w przyszłość i oznajmiła, że z kolei za dwa lata w stolicy Podhala przypadnie już 40. rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu.

  Papież w Nowym Targu spotkał się z milionową rzeszą pielgrzymów w czerwcu 1979 r. w czasie I pielgrzymki do ojczyzny. Stolicę Podhala odwiedzał także często jako biskup, a potem kardynał stojący na czele archidiecezji krakowskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół