• facebook
 • rss
 • Nie przegnali Lutra

  Bogdan Gancarz Bogdan Gancarz

  dodane 27.10.2017 10:34

  Na krakowskich Targach Książki można się zapoznać m.in. z publikacją będącą wynikiem śledztwa naukowego dotyczącego Całunu Turyńskiego.

  Niedawno w Krakowie powołano Polskie Centrum Syndonologiczne, mające zajmować się badaniem fenomenu Całunu Turyńskiego. Przy tej okazji krakowskie wydawnictwo "Rafael" opublikowało polski przekład książki "Autopsja Człowieka z Całunu". Prezentuje go na targach. - Włoscy autorzy, głownie profesorowie medycyny, przedstawili wyniki badania całunu w formie popularnonaukowego raportu śledczego. Do analizy płótna, na którym odbił się zarys ciała uważanego za ciało Chrystusa, użyli nowoczesnych metod anatomii, medycyny sądowej, patologii stomatologicznej i fizyki matematycznej - poinformowały przedstawicielki wydawnictwa.

  Niektóre oficyny wydawnicze reklamowały się w niekonwencjonalny sposób. Uwagę zwracał np. mężczyzna w stroju renesansowym, który na stoisku wydawnictwa Adwentystów Dnia Siódmego "Znaki Czasu" przybijał młotkiem kartki do drewnianych drzwi. - Jestem tu w roli doktora Marcina Lutra, przybijającego 500 lat temu kartki swoich tez do drzwi kościoła w Wittenberdze, co dało początek reformacji - powiedział Klaudiusz Wiśniewski, przedstawiciel wydawnictwa. Uczestnicy targów wykazali się tolerancją i nie pognali Lutra precz. Nie byli tak zapalczywi, jak studenci, którzy w 1574 r. rozgromili krakowski zbór ewangelicki zwany "Brogiem".

  Na tragach codziennie odbywają się rozmaite spotkania autorskie. Na stoisku wydawnictwa "Replika" (B 47) swoje książki będzie dziś między godz. 14.30 a 16 podpisywał Marek A. Koprowski. Ów reportażysta i publicysta, niestrudzony podróżnik po Kresach Wschodnich, niegdysiejszy redaktor GN, autor kilkudziesięciu książek, będzie podpisywał swoje najnowsze publikacje, m.in. "Dziewczyny kresowe” i "Wołyń. Wspomnienia ocalałych".

  Szczegółowy program 21. Targów Książki, które odbywają się do niedzieli 29 października włącznie w centrum Expo Kraków (ul. Galicyjska 9), jest dostępny na stronie: www.ksiazka.krakow.pl. Stoiska targowe będą czynne: 27 i 28 października - od godz. 10 do 19 i 29 października - od godz. 10 do 17.

  Czytaj także:

  Krakowskie święto książki

  Książka prowadząca do Panamy

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół