• facebook
 • rss
 • Libiąż żyje Holy Wins

  smkb

  dodane 28.10.2017 16:18

  W Libiążu trwają przygotowania do IV Libiąskiego Orszaku Świętych "Holy Wins – czyli święty zwycięża". W różnych miejscach miasta o wydarzeniu informują bilbordy i afisze.

  Patronami tegorocznego Holy Wins w Libiążu są Dzieci Fatimskie - święci Franciszek i Hiacynta oraz Służebnica Boża Siostra Łucja. Na temat ich życia dzieci i młodzież libiąskich szkół przygotowywały prace plastyczne. - Uczniowie obrazowali zadany temat różnymi technikami plastycznymi. 23 października zostały ogłoszone wyniki konkursu. Najlepsze spośród 140 prac jury nagrodziło i będzie je można oglądać na pokonkursowej wystawie  w kościele św. Barbary - mówi ks. Sebastian Kozyra, organizator Holy Wins  uczestniczący w pracach jury.

  W środę 25 października odbyła się debata na temat "Wiara w świetle Fatimy. Objawienia, tajemnice, cud słońca". Tradycyjnie już tematy do dyskusji przygotował Antoni Buchała, polonista i wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu. W dyskusji wzięła udział młodzież  libiąskich szkół średnich.

  Poprzez te inicjatywy Libiąż przygotowuje się do wielkiego wydarzenia, które odbędzie się w przeddzień  uroczystości Wszystkich Świętych. 31 października ulicami miasta przejdzie Orszak Świętych. Marsz rozpocznie się w parafii Przemienia Pańskiego o godz. 16 dziesiątkiem różańca świętego. Na placu przed świątynią  młodzież z gimnazjum wykona taniec "Święty zwycięża". Następnie Orszak wyruszy w stronę kościoła św. Barbary. Zgromadzeni pomodlą się na cmentarzu przy grobie Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej zamordowanej w Boliwii. Mszy św. o godz. 18 będzie przewodniczył bp Damian Muskus.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół