• facebook
 • rss
 • Adwentowa katecheza o emocjach

  łk

  dodane 01.12.2017 10:14

  Już 9 grudnia dzieci i ich rodzice będą mogli poznać proste sposoby na radzenie sobie z negatywnymi postawami duchowymi.

  Katecheza "Ratunku SMOG" w auli św. Jana Pawła II sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach potrwa od godz. 10 do 12. Jej nazwa jest bardzo wymowna.

  - Tytułowy SMOG to akronim, składający się ze słów: "smutek", "marudzenie", "obrażona mina" i "grymasy". To uczucia, które często są tłumione w dzieciach przez rodziców i wychowawców, co zazwyczaj daje nieodpowiednie rezultaty. Nasza katecheza ma nauczyć, jak sobie radzić z trudnymi emocjami w odpowiedni sposób - tłumaczy ks. Łukasz Piórkowski, który będzie współprowadził wydarzenie.

  Katecheza ma wykorzystać skojarzenie znane dzieciom - na przełomie listopada i grudnia w szkołach Krakowa i okolic często są organizowane pogadanki na temat problemu smogu w mieście. - Dzieci są więc zaznajomione z tematem, my tylko przedstawiamy go z nieco innej strony - tłumaczy kapłan.

  Jak zaznacza, treści będą głoszone w sposób przystępny dla dzieci - poprzez zabawę, multimedia, muzykę chrześcijańską, a także stworzenie dziecięcej społeczności. - Chcemy nauczyć dzieci, a przy okazji przypomnieć ich rodzicom, jak poznawać i przeżywać emocje, korzystając ze słów "proszę", "przepraszam" i "dziękuję" - mówi ks. Piórkowski.

  Dodaje, że dzieci powinny rozumieć własne uczucia. - Istotne jest ich wyrażanie w sposób akceptowalny społecznie, z uniknięciem niepożądanych efektów ich tłumienia. To bardzo ważne zadanie rodziców, w którym chcemy ich trochę wesprzeć - podkreśla.

  Oprócz ks. Piórkowskiego wydarzenie będą prowadzić: Dominik, Monika i Zosia Radziszowscy, Noemi Lejmel, Krakowscy Wodzireje oraz Matula Band. Szczegółowe informacje o spotkaniu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.ratunkusmog.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół