• facebook
 • rss
 • "Sylwester z ubogimi" po raz drugi

  łk

  dodane 02.12.2017 17:48

  Trwają intensywne przygotowania do sylwestrowej zabawy organizowanej dla potrzebujących w Krakowie. Akcję można wesprzeć modlitewnie i materialnie.

  Potrzeb jest wiele - od przystrojenia sali i zakupu jedzenia poprzez opłaty za paliwo i media, aż po przygotowanie paczek dla gości. - Z radością wspominamy zeszłoroczne wydarzenie. Dzięki zaangażowaniu ofiarodawców i wolontariuszy nie zabrakło wodzireja, wspólnych tańców, pysznych potraw, a także strawy duchowej w postaci Eucharystii o północy - wspomina Magdalena Chyłka, koordynatorka wydarzenia.

  Jak podkreśla, ostatnia sylwestrowa noc, na którą młodzi z różnych krakowskich wspólnot, grup i organizacji zaprosili potrzebujących, nie była tylko zabawą. - Ona przełamała granice, w których są zamykane na co dzień osoby samotne i bezdomne. Bardzo mocno uwrażliwiła nas na problemy bliźniego w potrzebie, zwłaszcza przez szczere rozmowy przy stołach - mówi M. Chyłka.

  - Nie mieliśmy zamiaru zmieniać nikogo na siłę. Wiedzieliśmy też, że nasza inicjatywa nie odmieni ich codziennej rzeczywistości. Chcieliśmy jednak pobyć radośnie z naszym gośćmi z należnym im szacunkiem, a także pokazać innym, że często ich ubóstwo jest niczym niezawinione - tłumaczy.

  Koordynatorka "Sylwestra z ubogimi" podkreśla, że bardzo wzruszający był moment pożegnania już w Nowym Roku. - Przekazaliśmy uczestnikom naszego sylwestra paczki. Niektórzy ze łzami w oczach dziękowali za wspólny czas i otrzymane dary. Wszystko to sprawiło, że zdecydowaliśmy się zorganizować ponownie wydarzenie i gorąco zapraszamy do jego wsparcia - mówi.

  Akcję można wspomóc przede wszystkim modlitwą. "Westchnij do Boga, by uczynił możliwym to, co nam może wydawać się niemożliwe" - apelują organizatorzy. Potrzebne są też ofiary pieniężne. Cały czas zbierane są rzeczy, z których zostaną przygotowane paczki. Potrzebne są: czapki, szaliki, ciepłe skarpety, rękawiczki, termosy, koce czy środki higieniczne. Tuż przed 31 grudnia będzie można ofiarować żywność - wędliny, chleb, owoce, ciasta, napoje czy już gotowe posiłki.

  Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół