Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Sylwester z ubogimi" po raz drugi

Trwają intensywne przygotowania do sylwestrowej zabawy organizowanej dla potrzebujących w Krakowie. Akcję można wesprzeć modlitewnie i materialnie.

Potrzeb jest wiele - od przystrojenia sali i zakupu jedzenia poprzez opłaty za paliwo i media, aż po przygotowanie paczek dla gości. - Z radością wspominamy zeszłoroczne wydarzenie. Dzięki zaangażowaniu ofiarodawców i wolontariuszy nie zabrakło wodzireja, wspólnych tańców, pysznych potraw, a także strawy duchowej w postaci Eucharystii o północy - wspomina Magdalena Chyłka, koordynatorka wydarzenia.

Jak podkreśla, ostatnia sylwestrowa noc, na którą młodzi z różnych krakowskich wspólnot, grup i organizacji zaprosili potrzebujących, nie była tylko zabawą. - Ona przełamała granice, w których są zamykane na co dzień osoby samotne i bezdomne. Bardzo mocno uwrażliwiła nas na problemy bliźniego w potrzebie, zwłaszcza przez szczere rozmowy przy stołach - mówi M. Chyłka.

- Nie mieliśmy zamiaru zmieniać nikogo na siłę. Wiedzieliśmy też, że nasza inicjatywa nie odmieni ich codziennej rzeczywistości. Chcieliśmy jednak pobyć radośnie z naszym gośćmi z należnym im szacunkiem, a także pokazać innym, że często ich ubóstwo jest niczym niezawinione - tłumaczy.

Koordynatorka "Sylwestra z ubogimi" podkreśla, że bardzo wzruszający był moment pożegnania już w Nowym Roku. - Przekazaliśmy uczestnikom naszego sylwestra paczki. Niektórzy ze łzami w oczach dziękowali za wspólny czas i otrzymane dary. Wszystko to sprawiło, że zdecydowaliśmy się zorganizować ponownie wydarzenie i gorąco zapraszamy do jego wsparcia - mówi.

Akcję można wspomóc przede wszystkim modlitwą. "Westchnij do Boga, by uczynił możliwym to, co nam może wydawać się niemożliwe" - apelują organizatorzy. Potrzebne są też ofiary pieniężne. Cały czas zbierane są rzeczy, z których zostaną przygotowane paczki. Potrzebne są: czapki, szaliki, ciepłe skarpety, rękawiczki, termosy, koce czy środki higieniczne. Tuż przed 31 grudnia będzie można ofiarować żywność - wędliny, chleb, owoce, ciasta, napoje czy już gotowe posiłki.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma