• facebook
 • rss
 • Głos Dobrej Nowiny

  łk

  dodane 03.12.2017 20:47

  W niedzielę 3 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego studia pallotyńskiego radia ewangelizacyjnego Pallotti.FM.

  Przez kilka ostatnich miesięcy trwały intensywne prace wykończeniowe nowego miejsca nadawania programów radiowych, zlokalizowanego pod kościołem pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia. Pierwsza niedziela Adwentu była momentem wieńczącym te działania.

  Dzień otwarty blisko 100-metrowego studia na Bulwarowej rozpoczęła Msza św., podczas której modlono się w intencji osób prowadzących Pallotti.FM i darczyńców, dzięki którym możliwa była realizacja radiowej inwestycji. Eucharystii przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

  Zakonnik podkreślił, że w czasie Adwentu wierni muszą czekać, czuwać i być czujnymi, zwracając uwagę zwłaszcza na potrzeby ludzi w najbliższym otoczeniu. Życzył tego także pracownikom Pallotii.FM.

  - Radiowcy muszą być uważni wobec tego, co się dzieje wokół nich i wrażliwi na osoby, których nikt nie słucha, by zapewnić im przestrzeń do powiedzenia o swoich strapieniach i problemach - mówił. Dodał także, że dziennikarze zawsze powinni przedstawiać treści dobre, budujące i dające nadzieję, a odrzucać te, które mogą obrazić lub skłócić ludzi.

  Po Eucharystii nastąpiło poświęcenie rozgłośni, na które przybyło wielu parafian, dobroczyńców i zaproszonych gości. - Prośmy, aby na falach tego radia była cały czas głoszona Dobra Nowina, która przynosi dobro i pokój do ludzkich serc - modlił się ks. Hanas.

  Uczestnicy wydarzenia mogli "od kuchni" zobaczyć na czym polega praca w radiu - siadali przed prawdziwym mikrofonem, nagrywali zapowiedź godzinową programu i rozmawiali z autorami audycji i realizatorami.

  - Żyjemy w czasach, w których dotarcie do człowieka z tematami wiary wymaga innowacyjności. Całym sercem więc wspieram to radio, dzięki któremu już tak wiele dzieje się w Nowej Hucie i Krakowie - przyznała pani Maria, która z wielką ciekawością oglądała każdy zakamarek nowego studia.

  Projekt Pallotti.FM powstał jako połączenie dwóch wcześniejszych inicjatyw - Radia nowohuckie.PL oraz Telewizji Misericordia. - Dzięki temu Pallotti.FM to nie tylko radio, ale przed wszystkim portal ewangelizacyjny. Chcemy za jego pośrednictwem zbliżać ludzi do Boga - poprzez głoszenie Dobrej Nowiny, zapraszanie do studia ciekawych gości czy też transmitowanie i organizowanie konferencji, rekolekcji i szkoleń - podsumował ks. Łukasz Gołaś SAC, redaktor naczelny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół