• facebook
 • rss
 • Pocieszyć więźniów

  łk

  dodane 13.12.2017 10:22

  Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy zachęca do włączenia się w przygotowanie świątecznych paczek dla osadzonych w krakowskich więzieniach.

  Organizatorzy akcji chcą, aby osoby pozostające w więzieniach w okresie świąt Bożego Narodzenia mogły doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących. - Chcemy pokazać Kościół, który nie tylko gromadzi się w niedzielę na Mszy św., ale też to, że tworzą go wierni, którzy pamiętają o nawoływaniu Chrystusa do pocieszania więźniów - przypomina o. Rafał Piecha OSTT.

  Akcja jest prowadzona już od kilku lat, a dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli w ubiegłym roku udało się przygotować aż 320 paczek. Jak mówi zakonnik, dary są gestem solidarności wobec osadzonych i wnoszą za mur więzienny odrobinę radości w okresie bożonarodzeniowym.

  - Kara pozbawienia wolności ma wymiar pokutny, ale nie może być pozbawiona nadziei na to, że życie każdego człowieka, nawet w tak trudnej sytuacji, może się zmienić na lepsze - tłumaczy o. Piecha. Dodaje, że zaangażowanie w inicjatywę jest także realnym sposobem na to, by wypełniać uczynki miłosierdzia.

  Aby paczki były jednakowe, zakonnicy prowadzą zbiórkę pieniędzy na zakup niezbędnych produktów, w tym kawy, cukru, słodyczy. Dotychczas zebrano prawie 3,3 tys. zł. Całkowity koszt akcji oszacowano na 7 tys. zł.

  Darowizny na paczki można wpłacać na konto Domu Zakonnego Zakonu Przenajświętszej Trójcy do 17 grudnia. Szczegółowe informacje o akcji są dostępne na stronie www.trynitarze.pl.

  Paczki przygotowane przez trynitarzy otrzymają więźniowie z trzech krakowskich zakładów penitencjarnych - Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie, Aresztu Śledczego w Krakowie-Podgórzu oraz Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich.

  - Osadzeni reagują na te symboliczne prezenty od nas bardzo pozytywnie - to dla nich nie tylko wsparcie materialne, ale także potwierdzenie, że nie są osamotnieni w czasie Bożego Narodzenia - podkreśla o. Piecha.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół