• facebook
 • rss
 • Odblaski i pasy ratują życie

  Aneta Sarnowska

  dodane 14.12.2017 13:54

  W Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się finał 8. edycji małopolskiego konkursu "Odblaskowa szkoła". Wzięły w nim udział 32 placówki z całego województwa.

  13 grudnia ich przedstawiciele odebrali nagrody podczas uroczystej gali, a uczniowie dawali dobry przykład i przyszli ubrani w odblaski.

  Szkoły oceniane były osobno na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Te, którym udało się zakwalifikować do pierwszej dziesiątki, zostały uhonorowane grawerowanym dyplomem, odpowiednią do zajętego miejsca nagrodą pieniężną oraz odblaskowymi upominkami dla uczniów. Na podium szczebla wojewódzkiego znalazły się: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu (miejsce III), Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Miniszowie (miejsce II) oraz Szkoła Podstawowa im. Ignacego Fika w Przeciszowie, która zajęła I miejsce w ogólnej klasyfikacji.

  Tegoroczny finał konkursu był szczególny, ponieważ wydarzenie to połączono z podsumowaniem 4. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej "Lotos - Mistrzowie w pasach". Jej honorowym ambasadorem był Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny mistrz Europy w rajdach samochodowych, który był również obecny podczas gali.

  Kampania ta ma uświadamiać dzieci (a przez to również ich rodziców), jak bezpiecznie podróżować i jak zadbać o to bezpieczeństwo dzięki prostym nawykom - poprawnemu zapięciu pasów czy odpowiedniemu montażowi fotelika samochodowego. - Jestem tu, ponieważ kiedyś dobrze zapiąłem pasy... - mówił K. Kajetanowicz, dodając, że jako ojciec 7-miesięcznej córki również musi dbać o jej bezpieczeństwo w podróży.

  Ogłaszanie wyników konkursu urozmaicone zostało... innymi konkursami. W konkurencjach wzięły udział dwie wylosowane przez kierowcę rajdowego szkoły, a śmiałkowie zmierzyli się z poprawnym zapięciem pasów i montażem dziecięcego fotelika. Okazało się to trudniejsze, niż można przypuszczać.

  Warto dodać, że w ramach kampanii przeprowadzonych zostało ok. 1100 inspekcji bezpieczeństwa, w których udział wzięło łącznie około 14,5 tys. osób z całej Polski.

  Galę zwieńczył występ Jacka Stachursky’ego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół