• facebook
 • rss
 • Niech Boża Dziecina ma was w opiece

  łk

  dodane 24.12.2017 09:35

  Arcybiskup Marek Jędraszewski składa wiernym archidiecezji krakowskiej życzenia świąteczne.

  - Po raz pierwszy stąd, z Franciszkańskiej 3, przesyłam jak najbardziej serdeczne życzenia błogosławionych i pięknych świąt Bożego Narodzenia - mówi na początku nagrania dostępnego na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube metropolita krakowski.

  Następnie zachęca diecezjan, żeby nie traktowali nadchodzących dni świątecznych jako kolejnych w ich życiu, ale by jeszcze bardziej odkrywali w tym czasie wielką i przejmującą miłość Boga.

  - Boga, który tak bardzo nas umiłował, że zesłał swojego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne - wyjaśnia, dodając, że to dojście do wiecznej szczęśliwości jest sensem życia człowieka.

  - Tę drogę trzeba odbyć tak, jak to śpiewali aniołowie w Betlejem - oddając Bogu Najwyższemu chwałę, a jednocześnie doświadczając tego, co znaczy pokój. Pokój dawany naszym sercom i umysłom przez samego Boga - mówi, zaznaczając, że tym pokojem wierzący powinni dzielić się z wszystkimi.

  - Bo te święta Bożego Narodzenia muszą być właśnie takie - pełne radości, pośród której chcemy wysławiać Boga. Także poprzez śpiew naszych cudownych kolęd i pastorałek. Chcemy te kolędy śpiewać sercem pełnym pokoju i radości. A są to skarby, który przynosi nam ze sobą narodzona w betlejmskiej grocie Boża Dziecina - tłumaczy.

  Hierarcha życzy również, aby Nowonarodzony dawał radość i pokój miastom, wsiom i całej ojczyźnie. - Temu wielkiemu dobru, któremu na imię Polska. Temu dobru, któremu chcemy służyć, budując dobro i miłość w naszych sercach i dzieląc się nią ze wszystkimi. Życzę więc wszystkim pięknych, wspaniałych świąt. Niech Boże Dziecina ma każdą i każdego z was w swojej opiece. Szczęść Boże! - kończy swoje życzenia abp Jędraszewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół