• facebook
 • rss
 • Dwudziesty raz przy stole wigilijnym

  jg

  dodane 24.12.2017 17:02

  W nowotarskiej restauracji "Ruczaj" do stołu wigilijnego zasiadło prawie 100 osób z Nowego Targu.

  Atmosfera była jak zawsze bardzo rodzinna, nie zabrakło życzeń świątecznych, wspólnego śpiewania kolęd. O godz. 14 w restauracji "Ruczaj" w Nowym Targu odbyła się wigilia dla samotnych. Uczestniczyło w niej około 100 osób.

  - Kochani, bardzo się cieszymy z waszej obecności. Wspólnie zasiądziemy do stołu wigilijnego i będziemy się radować z Bożej Dzieciny - tak Jolanta Łapsa witała gości w imieniu rodziny Worwów, która od 20 lat przygotowuje wieczerzę wigilijną dla osób samotnych.

  Od kilku lat nowotarską wigilię dla osób samotnych wspiera Zakon Maltański. Przybywają jego wolontariusze i władze, m.in. Bartłomiej Guzik. Obecne były także siostry zakonne, m.in. s. Benwenuta z grupy charytatywnej działającej przy parafii NSPJ w Nowym Targu oraz siostry z Caritas.

  Wigilię uświetnił, jak co roku, występ chóru Echo Gorczańskie z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Życzenia dla wszystkich uczestników spotkania wigilijnego przekazał w imieniu władz stolicy Podhala - burmistrz Grzegorz Watycha.

  Wszystkich pobłogosławił ks. Zbigniew Książkiewicz, rezydent parafii św. Jadwigi Królowej, wcześniej wieloletni proboszcz parafii w Krzczonowie. Duchowny pochodzi ze stolicy Podhala. 

  Na zakończenie goście restauracji "Ruczaj" dostali paczki z żywnością. Dodatkową niespodzianką była wizyta św. Mikołaja, który rozdał najmłodszym prezenty. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół