• facebook
 • rss
 • Trzy lekcje Nazaretu

  jg

  dodane 31.12.2017 15:43

  Abp Marek Jędraszewski przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii Najświętszej Rodziny przy zakopiańskich Krupówkach.

  Metropolita krakowski nawiązał do refleksji papieża Pawła VI o trzech lekcjach Nazaretu. Pierwszą była lekcja milczenia, która dotyczyła tego, jak każdy ma czynić, by ocalić w sobie to, co najbardziej głębokie. Druga lekcja Nazaretu według Pawła VI to lekcja codzienności pracy, dzięki której człowiek sam siebie wzbogaca i owocami swojej pracy wzbogaca innych oraz gdzie rodzi się poczucie solidarności ludzi pracy. Trzecią jest natomiast lekcja życia rodzinnego.

  - Jakże ważne jest nawiązanie papieża Pawła VI do rodziny, która stoi na straży wartości miłości i wiary. Bo to właśnie tam one się budują. A z drugiej strony tak bardzo potrzebna nam jest lekcja milczenia w wielkim zgiełku tego świata - zauważył abp Marek Jędraszewski.

  Hierarcha odczytał też fragment listu Prezydium Komisji Episkopatu Polski, w którym kardynałowie i biskupi nawołują do ochrony życia nienarodzonych dzieci i popierają zakaz aborcji eugenicznej.

  - Księże arcybiskupie bardzo ci dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i tego, że jesteś tutaj z nami. Apel o ochronę życia trafił bezpośrednio już tu w Zakopanem do marszałka senatu Stanisława Karczewskiego, który modlił się z nami razem ze swoją rodziną - podkreślał ks. prałat Bogusław Filipiak, proboszcz parafii Najświętszej Rodziny i dziekan zakopiański. W liturgii wzięli też udział proboszczowie z innych parafii w mieście, m.in. z sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Był obecny także ks. Leszek Mirek, dyrektor "Księżówki".

  Liturgię uświetniła kapela regionalna, schola i chór. Wśród wiernych byli m.in. burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i starosta tatrzański Piotr Bąk.

  Na zakończenie uroczystości odpustowych wszyscy wierni otrzymali prezent od duszpasterzy, którym była książka o Najświętszej Rodzinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół