Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gospel ponad podziałami

Przez niemal dwa tygodnie Kraków rozbrzmiewał będzie rytmami muzyki gospel. Od 11 do 21 października po raz siódmy odbywał się będzie festiwal 7 x Gospel „Muzyka bez granic”.

„To niepowtarzalny projekt muzyczno-kulturalny łączący ludzi z różnych kontynentów, kultur, mówiących różnymi językami” – czytamy na stronie internetowej festiwalu.

Jak co roku, w programie znalazły się – oprócz koncertów i spotkań z wykonawcami – różnorodne warsztaty. Tegoroczną nowością są dwudniowe zajęcia Mama Gospel. Są one przeznaczone dla mam dzieci w wieku od 0 do 3 lat, które miłością do muzyki chcą zarazić swoje pociechy.

Nieco zmienioną formę będą miały także Krakowskie Warsztaty Gospel, odbywające się po raz czternasty. Zaproszenie na nie skierowane jest przede wszystkim do krakowskich chórów gospel, które wspólnie wystąpią podczas nie jednego, a dwóch koncertów finałowych. Pierwszy z nich odbędzie się 14 października w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego. Drugi natomiast będzie częścią wielkiej ewangelizacji Krakowa „Bliżej, Mocniej, Więcej” i odbędzie się 19 października na stadionie Cracovii.

Szczegółowy program, informacje o zapisach na warsztaty i biletach można znaleźć na stronie internetowej festiwalu: www.7xgospel.com.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy