Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wielka ewangelizacja Krakowa

Pod hasłem: „Bliżej, Mocniej, Więcej” odbędzie się od 19 do 21 października wielka ewangelizacja Krakowa. W jej przygotowanie włączyło się kilkadziesiąt wspólnot religijnych.

Pierwsze dwa dni ewangelizacji to spotkania na stadionie Cracovii – koncerty muzyki gospel, czytanie i rozważanie słowa Bożego, świadectwa oraz wspólna liturgia. Trzeciego dnia wszyscy uczestnicy spotkają się w sanktuarium w Łagiewnikach na Eucharystii i modlitwie do Miłosierdzia Bożego.

Biskup Grzegorz Ryś, mówiąc o zainicjowanej przez siebie akcji „Bliżej, Mocniej, Więcej”, podkreśla, że to jedynie początek. – Ewangelizacja to zaproszenie człowieka, który odkrył, że Chrystus jest ważny, do Kościoła – mówi. Realizacją tego zaproszenia ma być zaangażowanie we wspólnotach religijnych, które nie tylko pomagają organizować ewangelizację, ale też będą na niej ciągle obecne.

Każdy, kto przyjdzie w tych dniach na stadion czy do sanktuarium, otrzyma również katalog z krótkimi prezentacjami grup działających w Kościele krakowskim.

Dokładny plan spotkania, zaproszenie bp. Grzegorza Rysia oraz relacje z wydarzeń poprzedzających "BMW" znaleźć można na stronie internetowej: blizejmocniejwiecej.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma