Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowy Targ pamiętał

Apelem poległych i wiązankami kwiatów mieszkańcy Nowego Targu uczcili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na ogarniętą wojną z Niemcami Polskę w 1939 r.

– To, co eufemistycznie w języku dyplomacji i historii nosi do dziś dnia nazwę „paktu o nieagresji” z 23 sierpnia 1939 r., to był cyniczny zamach na nasz kraj – powiedziała w przemówieniu obecna na uroczystościach poseł RP Anna Paluch.

Podczas apelu poległych odczytane były nazwiska nowotarżan, którzy polegli w walce o niepodległość ojczyzny lub zostali zamordowani w obozach zagłady czy byli ofiarami zbrodni katyńskiej. Po nich przedstawiciele władz powiatu i miasta, a także instytucji i organizacji społecznych, jak również mieszkańcy Nowego Targu złożyli wiązanki kwiatów pod Krzyżem Katyńskim, usytuowanym przy kościele św. Katarzyny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma