Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowy przewodniczący w Nowym Targu

Paweł Liszka, Przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Miasta został wybrany na nowego Przewodniczącego całej Rady

W czwartek na wniosek jedenastu radnych Rada odwołała dotychczasowego Przewodniczącego Michała Glonka.

Zmiany nastąpiły również na stanowiskach obu Wiceprzewodniczących. Odwołani przez Radę zostali dotychczasowi Wiceprzewodniczący – Jacenty Rajski i Gabriel Samolej. W ich miejsce Rada wybrała Lesława Mikołajskiego i Andrzeja Swałtka.

Radni przyjęli także rezygnację dotychczasowego Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Janusza Tarnowskiego, który zgłosił ją na poprzedniej sesji. Na jego miejsce wybrali Ewę Pawlikowską. Opozycji radni nazywają zaistniałą sytuację hańbą i brakiem demokracji w nowotarskim samorządzie.

Burmistrzem miasta Nowy Targ jest już trzecią kadencję Marek Fryźlewicz, brat ks. Andrzeja Fryźlewicza, kapelana ks. kard. Franciszka Macharskiego. Nowy przewodniczący jest związany z duszpasterstwem parafii NSPJ Nowym Targu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma