Dzień młodych wolontariuszy

Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszają wszystkich wolontariuszy na Małopolskie Święto Młodego Wolontariatu, które odbędzie się w sobotę, 29 września.

Święto rozpocznie, rozegrana przed południem w okolicy Rynku Głównego, Gra Miejska. Będzie ona promować wolontariat, a także umożliwi poznanie się uczestników imprezy. Drugą część obchodów zaplanowano w Łagiewnikach – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i na Białych Morzach, nieopodal Sanktuarium bł. Jana Pawła II. Po wspólnej Koronce do Miłosierdzia Bożego będą tam miały miejsce warsztaty edukacyjne, prezentacje organizacji oraz giełda ofert dla wolontariuszy. W namiocie rozbitym przy Centrum Jana Pawła II odbędzie się spotkanie i panel dyskusyjny.

Wieczorem, na głównej scenie, wystąpią zespoły Pancakes i Maleo Reggae Rockers. Małopolskie Święto Młodego Wolontariatu zakończy Apel Jasnogórski.

Organizatorzy podkreślają, że na spotkanie należy zabrać: w zależności od pogody i potrzeb odpowiedni ubiór oraz coś słodkiego, napoje chłodzące, świecę do wieczornej modlitwy oraz dużo radości i pozytywnego nastawienia.

Szczegółowy program zamieszczamy w dziale „Zapraszamy”.

Więcej informacji dotyczących m.in. zapisów grup do udziału w grze miejskiej można uzyskać, pisząc na adres: wolontariat.krakow@caritas.pl

« 1 »