Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy sezon w operze

Opera Krakowska rozpoczęła 58. sezon koncertowy.

W trakcie koncertu galowego soliści operowi, m.in. Małgorzata Walewska, Joanna Woś, Adam Kruszewski, Zbigniew Macias, Magdalena Barylak, Katarzyna Oleś-Blacha, oraz śpiewający aktorzy Marta Bizoń i Marian Opania wykonali najpiękniejsze arie świata. Gościem honorowym był główny reżyser Opery Krakowskiej Laco Adamik, który w bieżącym roku obchodzi 70. urodziny i jubileusz 40-lecia pracy twórczej. Na antresoli budynku opery do 31 października czynna jest wystawa dokumentująca działalność jubilata oraz scenograf Barbary Kędzierskiej w krakowskim teatrze operowym.

Na kwiecień przyszłego roku Opera Krakowska zapowiada spektakl baletowy według „Orfeusza i Eurydyki” Christopha Villibalda Glucka, na czerwiec zaś premierę „Trubadura” Giuseppe Verdiego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma