Nowy numer 37/2021 Archiwum

Klub Wtorkowy na nowo

Działający od dwóch lat Klub Wtorkowy „wyczerpał swoją formułę”. Jego działalność kontynuować będzie Krakowski Klub Wtorkowy.

Istniejący od dwóch lat w Krakowie Klub Wtorkowy zmienił nazwę na Krakowski Klub Wtorkowy. Nowe jest również miejsce spotkań  – od 4 września odbywają się one już nie w pubie "Imbir", ale w pubie "Sarmacja" (ul. św. Tomasza 8). Zasadnicza działalność pozostanie jednak bez zmian.

Nadal będą organizowane spotkania z zaproszonymi gośćmi i dyskusje w gronie osób o prawicowo-konserwatywnych poglądach. Bez zmian pozostaje także pora spotkań - wtorek o godz. 18. Zmienia się adres strony internetowej - trwają prace nad nową witryną: www.krakowskiklubwtorkowy.pl. Wciąż będą się tam pojawiały zdjęcia, nagrania wideo z prowadzonych spotkań i komentarze dziennikarskie.

Po zakończeniu działalności Klubu Wtorkowego, co uzasadniono w uchwale jego Rady Programowej „wyczerpaniem się dotychczasowej formuły organizacyjnej”, spotkania Krakowskiego Klubu Wtorkowego rozpoczęły się po wakacyjnej przerwie bez opóźnienia. – Nie wiem nawet, czy te zmiany będą widoczne dla publiczności – przyznaje Władysław Tyrański, dziennikarz, członek Rady Klubu.

Nowością będzie jednak mocniejsze ukierunkowanie działań na młodzież – licealistów oraz studentów. Z myślą o nich przygotowano m.in. cykl 10 wykładów „My i państwo”, podczas którego warszawscy profesorowie przedstawiać będą zagadnienia historii państwa i prawa. Zaplanowano również spotkanie z Pawłem Rojkiem, redaktorem naczelnym pisma „Pressje”, przeznaczonego dla młodzieży o konserwatywnych poglądach.

Gościem najbliższego spotkania - 25 września - będzie Bronisław  Wildstein ze swoją nową książką "Ukryty".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama