Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Uhonorowali przyjaciela

Niepełnosprawni z Radwanowic będą mieli większe możliwości rozwoju.

W nowym kompleksie Warsztatów Terapii Zajęciowej na terenie prowadzonego przez Fundację im. Brata Alberta schroniska dla niepełnosprawnych w Radwanowicach podopieczni będą mogli się uczyć, bawić i grać sztuki teatralne w znacznie lepszych warunkach niż dotąd. W trakcie zajęć uczą się m.in. załatwiania spraw codziennych, np. w urzędach. Dzięki sali teatralnej będą mogli też realizować swoje pasje teatralne. – To wszystko powstało dzięki pracy społecznej i ofiarności osób, które poczyniły na naszą rzecz odpis 1 proc. podatku – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes fundacji.

Kompleks otrzymał imię śp. Marka Łosia. Ten zmarły 18 lipca bieżącego roku krakowski wydawca nie wyobrażał sobie życia bez wspierania bliźnich. Angażował się w rozmaite akcje dobroczynne, szczególnie w pomoc radwanowickiej fundacji. – Z Markiem przegadałem setki godzin. Mieliśmy podobne, niepoprawne politycznie poglądy na świat, ale bardzo odmienne charaktery. Marek był wiecznym optymistą. Na dodatek też bardzo niepoprawnym. Podziwiałem go za to. Jako osoba głęboko wierząca, często wyjaśniał swoim rozmówcom, że trzeba w każdej sytuacji wierzyć w Opatrzność Bożą – wspomina ks. Isakowicz-Zaleski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma