Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Hołd Ruski w XXI wieku

Na historyczny happening, zatytułowany „Diariusz z kampanii moskiewskiej”, złożą się inscenizacje przypominające przebieg wojen z Moskalami zakończone odtworzeniem sceny hołdu ruskiego.

Wszystko to będzie miało miejsce 29 września na Rynku Głównym w Krakowie i w jego okolicach.

Impreza rozpocznie się o godz. 11 na Rynku Głównym, gdzie nastąpi „zaciąg żołnierza i wymarsz na Moskala”. Po streszczeniu dotychczasowych walk i wyjaśnieniu przyczyn polskiej interwencji pochód wyruszy ul. Grodzką. Po drodze zorganizowane będą przystanki przedstawiające kolejne historyczne epizody.  Około południa na Bulwarze Czerwińskim zobaczymy rekonstrukcję bitwy pod Kłuszynem, a bezpośrednio po niej – hołd Szujskich.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej Stowarzyszenia Studentów dla Rzeczypospolitej, które jest organizatorem widowiska. Jest ono również częścią projektu Pola Chwały. Jego siódma edycja odbędzie się w Niepołomicach 28–30 września.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma