Serce na Rynku

To w Krakowie weekend bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji lekarskich i pielęgniarskich w ramach X Krakowskich Dni Zdrowia organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa.

Najpierw 29 września, w ramach Białej Soboty, mieszkańcy mogą skorzystać we wskazanych przychodniach z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad specjalistów (wykaz przychodni dostępny pod nr Całodobowej Informacji Medycznej: 12 661-22-40 oraz na stronie www.krakow.pl).

Potem, w niedzielę, 30 września, spotykamy się na Rynku Głównym gdzie pod hasłem „Pamiętaj o Sercu, Miej Serce dla Serca, Zawalcz o Swoje Serce" będzie obchodzony 13. Światowy Dzień Serca. Ma on na celu upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki.

Program tegorocznego Dnia obejmuje przede wszystkim promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz wskazuje najważniejsze zagrożenia zdrowia XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość, stres i depresję.

W punktach medycznych na Rynku Głównym będzie można bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć: wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI, poziom cukru i cholesterolu we krwi. Na miejscu będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek oraz bezpłatnie wykonać badania EKG i Echo serca. We wspólnym świętowaniu oprócz kardiologów i kardiochirurgów wezmą udział znani artyści.

Uroczystości obchodów Światowego Dnia Serca gromadzą co roku na Rynku Głównym ok. 50 - 60 tysięcy mieszkańców Krakowa.

Serdecznie zapraszamy również na stronę internetową organizatorów: http://www.krakow.ptkardio.pl

« 1 »