Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rowerowi pielgrzymi

Cykliści z całego Podhala, Orawy i Spisza wzięli udział w rowerowej pielgrzymce gwiaździstej do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Gaździny Podhala, by podziękować za miniony sezon rowerowy

Cykliści z całego Podhala, Orawy i Spisza wzięli udział w rowerowej pielgrzymce gwiaździstej do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Gaździny Podhala, by podziękować za miniony sezon rowerowy.

Na niedzielną mszę św. dziękczynną pielgrzymi przejechali spod Domu Podhalan. Nabożeństwo rozpoczęło się w ostatnim dniu września o godz. 11.00, a po nim wszyscy obecni udali się pod pomnik bł. Jana Pawła II w Ogrodzie Różańcowym, by oddać hołd Ojcu Świętemu. – Wiosną prosiliśmy o szczęśliwy sezon, dziś dziękujemy. Zamierzaliśmy pojechać w tym sezonie do Ziemi Świętej, jednak sytuacja w regionie okazała się na tyle niesprzyjająca, że wyprawę zakończyliśmy w Medżugorie – wspominają cykliści. Kolejną ważną wyprawą rowerową był przejazd z Giewontu na Hel.

Rowerzystów pobłogosławili księża z ludźmierskiego sanktuarium i zaprosili do nawiedzenia światyni w kolejnym roku, jubileuszowym. W 2013 r. w ludźmierskim sanktuarium przypada bowiem 50. rocznica koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej. – Jako pielgrzymi na dwóch kółkach my też przygotowujemy się w sposób szczególny do tych wydarzeń – mówią cykliści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama