Nowy numer 49/2019 Archiwum

Teatr dla niewidomych

Krakowski teatr Bagatela przygotował spektakle z audiodeskrypcją, czyli słownym opisem tego, co dzieje się na scenie - poinformowała Kronika TVP Kraków.

Podobny system sprawdził się już w muzeach i na stadionach. W wielu krajach jest wykorzystywany w placówkach kultury. W Polsce stanowi jednak ciągle nowość.

Grupa osób niewidomych i słabowidzących przed rozpoczęciem spektaklu zapoznała się, jak wyglądają jego scenografia i rekwizyty. Podczas przedstawienia słuchają tego, co mówi audiodeskryptor.

Małopolski Oddział Polskiego Związku Niewidomych zdobył pieniądze na pięć takich spektakli. Jeśli będzie zainteresowanie, możliwe są dalsze.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama