Nowy numer 50/2019 Archiwum

Orzeł dla bohaterów

Patriotyczny mural przyciąga do Muzeum AK. Malowidło orła ciągnącego w szponach flagę polską z napisem „Nikt nie rodzi się bohaterem”, zaprojektował i wykonał Dariusz Paczkowski.

W pracy pomagali Paczkowskiemu wolontariusze. Celem tego przedsięwzięcia artystycznego jest zachowanie pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę oraz zwrócenie uwagi na stałą ekspozycję w Muzeum Armii Krajowej, jedynej w Polsce i na świecie placówki muzealnej ukazującej fenomen Polskiego Państwa Podziemnego. Artysta nie wziął za projekt i wykonanie malowidła honorarium. – To po prostu moja forma podziękowania dla bohaterskich młodych ludzi z AK - powiedział.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama