Nowy numer 28/2018 Archiwum

Co z tą Wisłą?

Przed najważniejszym meczem jesieni Wisła ma trenera, ale nie ma drużyny.

W poniedziałek dymisja, we wtorek rozwiązanie umowy. Michał Probierz po rozmowie z zarządem "Wisły" podtrzymał swoją decyzję o rezygnacji z prowadzenia drużyny. Ostatecznie umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Czy wiąże się to z brakiem sowitej odprawy, z jaką zazwyczaj odchodzą zwalniani trenerzy - nie wiadomo. Prezes Bednarz na konferencji prezentującej nowego trenera dał do zrozumienia, że odprawy nie było.

Jasne jest natomiast, że trener uchodzący za jednego z bardziej utalentowanych w Polsce (zdążył już nawet pracować za granicą) zostawia przy Reymonta spaloną ziemię. I to tuż przed meczem z "Legią" Warszawa. W "epoce Cupiała" było już 19 trenerów, ale chyba jeszcze nigdy piłkarze nie grali tak słabo. Nie chodzi o indywidualne umiejętności, brak ambicji czy wydolności. Po prostu nie ma drużyny, jest grupa zawodników, zachowujących się na boisku, jakby pierwszy raz spotkali się w szatni przed meczem.

To zadziwiające, bo w tym roku mieliśmy (za sprawą Euro) najdłuższą w III RP przerwę w rozgrywkach. Probierz nie miał pieniędzy na transfery, ale miał nie najgorszych przecież w Polsce piłkarzy i baaaardzo dużo czasu, by nauczyć ich gry zespołowej. Efekt jest więcej niż mizerny, dlatego dymisja nie dziwi. 

Tomasz Kulawik jest od lat związany z klubem, to jego zaleta - tak twierdzi Bednarz. Ale i wada. Może mieć bowiem problem z autorytetem w drużynie, która - jak twierdzą dobrze poinformowani - była mocno skonfliktowana z trenerem Probierzem. I nie brak w niej gwiazd. Nie w sensie umiejętności, ale zadzierania nosa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma