Nowy numer 44/2020 Archiwum

Imieniny Franciszka

W sobotę 6 października krakowscy Bracia Mniejsi zapraszają na imieniny swojego patrona.

Będą muzyka, śpiew, warsztaty, prezentacje i wykład – wyliczają organizatorzy. W roli wodzirejów wystąpią piosenkarka Lidia Jazgar i poeta o. Andrzej Zając. „Dzień św. Franciszka” rozpocznie się o godz. 15 w auli bł. Jakuba (ul. Franciszkańska, wejście od Plant) wykładem o. Zająca na temat piękna u św. Franciszka.

Potem, na skwerze przy ul. Franciszkańskiej (naprzeciw „okna papieskiego”), odbędzie się prezentacja inicjatyw franciszkańskich pod hasłem  „Pokój i dobro w każdym z nas”. Obejmie ona Ośrodek Terapii Uzależnień, Instytut Studiów Franciszkańskich, Sekretariat Misyjny Franciszkanów i Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu.

W tym samym czasie dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych. Będą na nich czekać zadania takie, jak kolorowanki na temat św. Franciszka oraz symbolu – Gołąbka Pokoju, prace dowolne na tematy: Matka Ziemia, Brat Słońce, Siostry Księżyc, Gwiazdy i Woda, Brat Wiatr i Ogień, a także prace z bibuły i wytłoczek po jajkach. Warsztaty poprowadzą wolontariusze z Fundacji "Brat Słońce".

Podczas imienin będą grali i śpiewali franciszkańscy klerycy z zespołu Fioretti , czyli Kwiatuszki. Zakończeniem i momentem kulminacyjnym całej imprezy będzie wieczorny koncert uwielbieniowy w wykonaniu Chóru „Voce Angeli” pod dyrekcją Piotra Pałki, z solistami Małgorzatą Szarek i Marcinem Jajkiewiczem, Krakowską Orkiestrą Kameralną „Dell’Arte” i zespołem muzycznym Sebastiana Iwanowicza. Początek koncertu o godz. 18.

Franciszkanie mają również plan na wypadek niesprzyjającej aury. W razie brzydkiej pogody impreza będzie przeniesiona do auli bł. Jakuba, a koncert do Bazyliki św. Franciszka.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama