GN 43/2020 Archiwum

Rekordowy Kraków Airport

We wrześniu w Kraków Airport obsłużono 340 385 pasażerów. To wynik o 12 proc. lepszy niż we wrześniu 2011 roku. Jest to już także 8. miesięczny rekord w tym roku.

Największy – 16-proc. wzrost krakowskie lotnisko zanotowało w segmencie przewoźników tradycyjnych. W ostatnim miesiącu lata pasażerowie Kraków Airport najchętniej podróżowali do i z Warszawy, Londynu oraz Antalyi (czarter).

Okres od stycznia do września zamyka się liczbą 2 mln 677 tys. 567 pasażerów, o 16 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. We wrześniu w krakowskim porcie odnotowano także 11-proc. wzrost liczby operacji lotniczych. Było ich 3 tys. 624.

Z danych otrzymanych z Kraków Airport wynika, że lotnisko nie ucierpiało na plajcie OLT. Przypomnijmy, że aribusy tego operatora zabierały dwa razy dziennie po 150 lub 180 osób na pokład. Nie zawsze jednak był komplet. Obecnie z Krakowa można latać do większości stolic państw europejskich. Zaś linie lotniczne eurolot.com wykonują (bez przesiadek) rejsy krajowe do Gdańska, Poznania, Szczecina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama