Na kłopoty Kulawik

Tomasz Kulawik został trenerem piłkarzy Wisły Kraków. Po raz trzeci. Zastąpił Michała Probierza, z którym klub rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Były kapitan „Białej Gwiazdy” już dwa razy był wzywany przez zarząd klubu w charakterze trenerskiego „pogotowia ratunkowego”. Po raz pierwszy jesienią 2005 roku, po raz drugi w sierpniu 2010 r., po zwolnieniu Henryka Kasperczaka, a przed objęciem posady przez Holendra Roberta Maaskanta. – Tym razem jest to rozwiązanie docelowe, a nie tymczasowe – powiedział na konferencji prasowej wiceprezes Wisły Jacek Bednarz.

Pytany o argumenty, które stały za tą kandydaturą, Bednarz wskazał trzy: „Po pierwsze Tomasz Kulawik posiada umiejętności i wystarczającą wiedzę, aby zmierzyć się z wyzwaniem polegającym na prowadzeniu pierwszej drużyny Wisły Kraków. Po drugie jest osobą, która od lat jest w naszym klubie i bardzo dobrze zna drużynę. Po trzecie jest związany z naszą Wisłą nie tylko zawodowo, ale także bardzo emocjonalnie”.

Kulawik, który dotąd prowadził drużynę „Białej Gwiazdy” grającą w Młodej Ekstraklasie, zastąpił na stanowisku Michała Probierza, którego dymisję we wtorek przyjął zarząd klubu.

Jacek Bednarz na konferencji prasowej ujawnił, że było kilkunastu kandydatów na stanowisko trenera Wisły, a na decyzję nie wpłynęły kwestie finansowe, lecz szkoleniowe. Ważna jest też kwestia psychiki zawodników. I nad tym nowy trener ma pracować podczas krótkiego obozu przed meczem z Legią Warszawa.

Umowa z Tomaszem Kulawikiem będzie obowiązywać do końca sezonu. Nowy trener zadeklarował: „Najważniejszym celem, który postawili członkowie zarządu, ale i na który ja też stawiam, jest aby ta drużyna grała wreszcie ładną piłkę”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..