GN 28/2018 Archiwum

Kraków z dachu widziany przejdź do galerii

Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę - zobaczcie, jak wygląda Kraków, widziany z samego szczytu dachu kościoła dominikanów.

Dach kościoła oo. dominikanów jest  obecnie remontowany. Specjalnie dla naszych internautów wykorzystaliśmy rusztowanie przygotowane przez cieśli i z pomocą przewodnika – mgr inż. Antoniego Karpieża – dotarliśmy do najwyższego punktu klasztoru.

Przeciskając się między zakurzonymi belkami, pochodzącymi z XIX wieku, nasz fotoreporter dotarł na tzw. sygnaturkę, czyli małą wieżyczkę z dzwonem, który zwołuje wiernych na Eucharystię.

Warto dodać, że szansa dotarcia tam zdarza się niezwykle rzadko. Ostatni remont poszycia dachu odbył się w 1903 roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Przekonajcie się, jak wygląda krakowskie Stare Miasto, widziane z wysokości kilkudziesięciu metrów.

« 1 »

Zobacz także

 • az61
  11.10.2012 09:25
  "Ostatni remont poszycia dachu odbył się w 1903 roku."
  A w którym roku naprawiano część wschodnią dachu po tym, jak wiatr zerwał? Nigdzie nie mogę znaleźć.
  doceń 0
 • az61
  11.10.2012 09:38
  No i błąd w moim zapytaniu, nie wschodnią, a zachodnią część, tę od strony wejścia do kościoła. To w skutek upadku zerwanej wielkiej płachty poszycia dachu zniszczone zostały kamienne ogrodzenia podnóża kościoła pod krucyfiksem na prawo od wejścia. Zdaje się, że wtedy też znikła lipa, która tam rosła, nie mogę jej odżałować.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma