Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wypożyczalnie rowerów na zamówienie

Do 31 października można zgłaszać opinie i propozycje lokalizacji nowych stacji rowerowych w Krakowie.

Lista 27 miejsc, w których mają powstać wypożyczalnie, jest dostępna na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Swoje opinie, uwagi oraz propozycje nowych lokalizacji należy zgłaszać mailowo, pod adresami: sekretariatb@zikit.krakow.pl lub bmysliwiec@zikit.krakow.pl. Maile, oznaczone hasłem KRM, można przesyłać do 31 października.

Zgodnie z umową, sieć wypożyczalni początkowo będzie obejmowała 15 stacji (150 rowerów), w drugim etapie będzie ich 30 (300 rowerów), a do końca roku 2015 – 150 (1500 rowerów). Operatorem, który odpowiedzialny jest za realizację tego planu, jest firma WIM System Warżała i Mac Spółka Jawna, która od dwóch lat prowadzi sieć RoweRes w Rzeszowie.

Firma zapowiada unowocześnienie systemu i uproszczenie procedury wypożyczenia roweru. Koncesja dla nowego operatora ma obowiązywać 10 lat. Poprzednia – pilotażowa – umowa obowiązywała przez 3 lata. System bikeone.pl, wprowadzony w ramach unijnego programu Caravel/Civitas, przestał działać jesienią 2011 roku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma