Nowy numer 33/2018 Archiwum

Długoletnia służba

Stały współpracownik krakowskiego GN Jerzy Bukowski został uhonorowany złotym medalem "Za długoletnią służbę”. Nagradza się nim za pracę w służbie państwa.

Odznaczenie wręczono mu 8 października, podczas inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie wykłada filozofię. Jest ono "nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa”. W systemie starszeństwa polskich odznaczeń zajmuje miejsce za medalem "Za ofiarność i odwagę”, a przed medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Ustanowiono je w 1938 r., a wznowiono w 2007 r. Dotąd uhonorowano nim kilkadziesiąt tysięcy osób.

– Jako piłsudczyk i państwowiec cenię sobie to wyróżnienie – powiedział J. Bukowski, filozof, publicysta, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, od 31 lat pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma