Nowy numer 49/2020 Archiwum

Początek Roku Wiary w Krakowie

Uroczystym rozpoczęciem obchodów Roku Wiary w archidiecezji krakowskiej będzie Msza św. w katedrze wawelskiej, którą 11 października o godz. 16.30 odprawi bp Jan Szkodoń.

„Ufam, że ten święty czas, poprzez postawę i zaangażowanie ludzi wierzących, w tym oddanych Bogu poprzez święcenia i śluby zakonne, ukaże światu piękno wiary i stanie się dla wielu inspiracją do jej głębszego przeżywania i podejmowania odważnego świadectwa” – napisał kard. Stanisław Dziwisz, zapraszając do uczestnictwa w rozpoczęciu Roku Wiary. Swoje zaproszenie metropolita krakowski skierował w szczególności do wspólnot seminaryjnych, zakonnych i diecezjalnych, zakonów męskich i żeńskich, osób konsekrowanych, organizacji, ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Dokładne kalendarium obchodów Roku Wiary, zarówno na poziomie diecezji i parafiach, jak i propozycje modlitw w rodzinach można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej> rokwiary.diecezja.pl.

Inicjatywy na Rok Wiary

Ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Wiary stał się również inspiracją do podjęcia szeregu inicjatyw, które mają pomóc w dobrym przeżyciu tego czasu. Oprócz materiałów wydawanych przez różne ośrodki, zawierających refleksje i modlitwy, są to także konkretne wydarzenia w poszczególnych kościołach i parafiach.

W kolegiacie akademickiej św. Anny codziennie będzie odprawiana Msza św. o godz. 13 – „szczęśliwa trzynastka”. Prowadzone przez ks. dr .hab. Andrzeja Muszalę w kościele św. Marka spotkania modlitewne w tym roku oparte będą na tekstach bł. Jana Henryka Newmana. Każde spotkanie będzie się składało z półgodzinnej konferencji oraz modlitwy w ciszy. Newman, który przeszedł na katolicyzm pod wpływem lektury tekstów Doktorów Kościoła, jest – jak uważa ks. Muszala – jakby współczesnym Doktorem Kościoła i doskonałym przewodnikiem na Rok Wiary.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem, które również zaplanowano na początek Roku Wiary, będzie ewangelizacja Krakowa „Bliżej, Mocniej, Więcej”. To trzy dni spotkań od 19 do 21 października, kiedy krakowski Kościół będzie zapraszał do siebie tych, którzy z niego odeszli lub pozwolili, by wiara znalazła się na marginesie ich życia. Dwa pierwsze dni ewangelizacji będą się odbywały na stadionie Cracovii, a w niedzielę „BMW” przeniesie się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama