Nowy numer 33/2018 Archiwum

Odblaskowy ojciec Mateusz

Do akcji „Odblaskowa Szkoła” w Niepołomicach przyłączył się kleryk odbywający w parafii praktykę diakońską.

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” dzieci do 15. roku życia mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły. Od niedawna odblaskowym przykładem świeci diakon Mateusz Wójcik, który w Niepołomicach odbywa swoją praktykę diakońską i uczy w szkole podstawowej.

– Uczestniczymy w tej akcji, bo chcemy w ten sposób wyrobić u dzieci nawyk noszenia elementów odblaskowych, a także uświadomić rodzicom, jak ważne jest to, by ich dzieci były doskonale widoczne na drodze – mówi diakon. – Przecież od tego zależy ich bezpieczeństwo.

Poczucie humoru, troska o bezpieczeństwo i charakterystyczny napis na kamizelce odblaskowej sprawiły, że dk. Mateusz niemal od razu został porównany do serialowego „Ojca Mateusza”. „Ma jednak nad nim tę przewagę, że istnieje naprawdę” – napisał Michał Horkawy, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma