Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prezydent przy grobie prezydenta

Vaclav Klaus wraz z małżonką odwiedził Kraków. Czeska para prezydencka złożyła kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich.

To już ostatnia wizyta Klausa w Krakowie… jako prezydenta Czech. Kończy bowiem swoją drugą kadencję. I ostatni dzień jego pobytu w Polsce.   

Pobyt w Krakowie para prezydencka rozpoczęła od zwiedzenia krakowskiego rynku, bazyliki Mariackiej oraz Sukiennic. Można było zobaczyć szacownych gości, bo korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody, spacerowali Drogą Królewską. Skorzystali z tego nowożeńcy, którzy do swojej sesji fotograficznej dołączyli zdjęcie z niecodziennymi gośćmi. Państwo Klausowie otrzymali oczywiście kwiaty od krakowskich kwiaciarek.

Po obiedzie Vaclav Klaus udał się wraz z żoną na Wzgórze Wawelskie. Przed świątynią przywitał ich proboszcz parafii wawelskiej, ks. prałat Zdzisław Sochacki, który wystąpił także w roli przewodnika. Na trasie zwiedzania znalazły się m.in. ołtarz św. Stanisława, ołtarz główny, kaplica Zygmuntowska oraz groby królewskie.

Czeska para prezydencka złożyła kwiaty na sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Na koniec goście udali się do Międzynarodowego Centrum Kultury na spotkanie z mniejszością czeską mieszkającą w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma