Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rok Wiary: lubię to!

Zaczął się Rok Wiary. Jak dobrze go przeżyć? Fani nowych technologii mogą wykorzystać portale społecznościowe. Wystarczy „polubić”, a pomocne treści regularnie pojawią się na naszym profilu.

Pomysł strony „Rok Wiary” powstał na rekolekcjach oazowych w Bystrej Podhalańskiej. Do tych, którzy „polubią” ten profil, codziennie docierają fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego z krótkim komentarzem. Teksty przygotowuje ks. Michał Leśniak z Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Ich przeczytanie zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, ale najważniejsze, że będziemy widzieli je regularnie. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że na stronie zagości jeszcze jedna inicjatywa, oprócz komentarza do katechizmu. Co to będzie, dopiero się okaże.

Założone przez wykładowcę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, ks. Wojciecha Węgrzyniaka wydarzenie „W Roku Wiary czytam KKK”,, ma polegać na codziennej lekturze fragmentów Katechizmu.

Dokładnie będzie to 7 punktów, czyli ok. 1,5 strony, codziennie dostarczane jako link do internetowego wydania KKK. „To tylko 3-5 min./24h” – zapewnia organizator w opisie wydarzenia. Jest też nagroda dla wytrwałych: wspólna kolacja 23 listopada 2013 r. „W razie nieprzeliczonych rzesz, pizze zamówimy na Krakowskie Błonia! DON'T WORRY. JUST READ IT”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy