Nowy numer 33/2018 Archiwum

Modlitwa za rodziny

Kardynał Stanisław Dziwisz odprawił w przededniu XII Dnia Papieskiego Mszę św. przy grobie bł. Jana Pawła II, modląc się za jego wstawiennictwem za wszystkie rodziny archidiecezji krakowskiej.

– Mówić o Janie Pawle II jako papieżu rodziny to mówić o wielkich obszarach jego posługi duszpasterskiej, w którą angażował cały swój umysł i serce – mówił metropolita krakowski, nawiązując do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. – Taki bowiem był papież, który przybył do Rzymu „z dalekiego kraju”: był cały dla rodziny i cały dla życia – przypominał.

W Mszy św. uczestniczyły siostry sercanki, które na co dzień pracowały w prywatnych apartamentach papieskich na Watykanie.

Kard. Stanisław Dziwisz w Watykanie bierze udział, wraz z kard. Kazimierzem Nyczem oraz arcybiskupami Stanisławem Gądeckim i Józefem Michalikiem, w Synodzie Biskupów, którego tematem jest "Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej". Synod potrwa do 28 października.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma