Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rodzinny Dzień Papieski

W ramach obchodów XII Dnia Papieskiego "Jan Paweł II – Papież Rodziny" Mszę św. w Łagiewnikach odprawił abp Celestino Migliore. Nie zabrakło też koncertów, modlitw i kwesty.

– Głębokie zjednoczenie z Bogiem i ze światem zawsze było pielęgnowane przez Jana Pawła II, a tym, co do tego prowadziło, było głębokie przeżywanie tajemnicy miłosierdzia we współczesnym świecie – mówił abp Celestino Migliore, który 14 października odprawił Mszę św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przypominając temat tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, nuncjusz apostolski wyjaśnił, że miłosierdzie w rodzinie oznacza nowe spojrzenie na bliskich, bez uprzedzeń, żalów czy pretensji.

Odniósł się on również do trwającego w Watykanie Synodu Biskupów, poświęconego tematyce nowej ewangelizacji. Podkreślił, że Ewangelia pozostaje niezmienna, a zmienia się jedynie kontekst społeczny i kulturowy, w którym jest ona głoszona. – Ma się wrażenie, że Kościół wrócił do czasów pierwszych wspólnot chrześcijańskich, gdy głosił prawdę Ewangelii w pogańskim społeczeństwie – mówił arcybiskup, opisując współczesny świat. – Dziś także Bóg oczyszcza swój Kościół, stawiając go wobec analogicznych wyzwań, jakie napotykali pierwsi chrześcijanie – dodał.

Jednocześnie trwała prowadzona przez wolontariuszy w całym kraju kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Finansuje ona stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Obecnie ma 2,5 tysiąca stypendystów, a 150 osób dzięki temu wsparciu ukończyło już studia. W ubiegłym roku, podczas XI Dnia Papieskiego, zebrano dla fundacji 7 mln 425 tys. zł.

 

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma