Nowy numer 41/2019 Archiwum

Akademicka inauguracja

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II rozpoczął swój kolejny rok akademicki. Uczelnia nieustannie się modernizuje.

– Wkraczamy w kolejny, czwarty już rok akademicki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie – uczelni rozwijających się możliwości i dużych wyzwań, ale także zobowiązujących tradycji. Będzie to bowiem także 616. rok działalności naszego Wydziału Teologicznego, wywodzącego się z Uniwersytetu Jagiellońskiego – powiedział rektor uczelni ks. prof. Władysław Zuziak podczas inauguracji w sali Filharmonii Krakowskiej. Wcześniej w intencji wspólnoty akademickiej odprawiono Mszę św. w kolegiacie św. Anny. Przewodniczył jej bp Wacław Depo, zaś kazanie wygłosił bp Andrzej Jeż.

– Rozpoczęliśmy  modernizację budynków dydaktycznych, aby naszym pracownikom i studentom zapewnić jak najlepsze warunki do pracy i nauki. Przy ul. Franciszkańskiej powstaje także nowocześnie wyposażone studio telewizyjne, które służyć będzie studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej – mówił rektor.

– Jako rektor pragnąłbym, aby nowy rok akademicki był czasem dobrze wykorzystanym przez nas wszystkich: na rozwój projektów badawczych, zacieśnienie współpracy ze znanymi ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą, połączenie sił w celu polepszenia wyników rekrutacji oraz zdynamizowanie wszystkich sfer życia uniwersyteckiego. Jako uczelnia kościelna aktywnie włączymy się w obchody Roku Wiary poprzez organizację konferencji naukowych i ożywione duszpasterstwo mające na celu odnowienie i pogłębienie naszej wiary – dodał.

Wykład inauguracyjny „Wiara jako realna rzeczywistość według Josepha Ratzingera – Benedykta XVI" wygłosił ks. prof. Krzysztof Góźdź z KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL