GN 43/2020 Archiwum

„Rak nie boli. Badaj się i żyj!”

Pod tym hasłem w urzędzie wojewódzkim odbędzie się cykl wykładów i warsztatów dla chorych i ich rodzin.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie zaprasza na akcję profilaktyczną pod nazwą „Rak nie boli. Badaj się i żyj!”. Ma ona zwiększyć świadomość społeczną w zakresie wczesnego wykrywania zmian nowotworowych skóry.

27 października w siedzibie MUW przy ul. Basztowej 22 odbędzie się cykl wykładów i warsztatów. Zajęcia te są skierowane nie tylko do specjalistów czy studentów kierunków medycznych, ale także osób chorujących na nowotwory i ich najbliższych oraz wszystkich zainteresowanych profilaktyką. Tematyka wykładów to m.in. dieta antynowotworowa, samodiagnostyka i samokontrola, nowe kierunki leczenia czerniaka. Będą także warsztaty dla osób chorujących na nowotwory i ich rodzin.

Przyczyny niskiej wyleczalności raka skóry w Polsce tkwią nadal w zbyt późno przeprowadzanej diagnostyce, niedostępności badań profilaktycznych oraz braku wystarczającej wiedzy wśród osób, które jako pierwsze mają kontakt z pacjentem. Dlatego głównymi celami akcji są: zachęcanie do wykonywania badań, propagowanie profilaktyki zdrowotnej, upowszechnianie informacji na temat najnowocześniejszych metod diagnozowania i leczenia zmian nowotworowych, co w przyszłości ma przyczynić się do zmniejszenia liczby osób umierających na czerniaka.

W 2007 roku Instytut Dermatochirurgii i Kosmetologii  – Face and Body Institute po raz pierwszy przeprowadził akcję pod nazwą „Skóra na wagę złota”. Od tamtej pory bezpłatnie przebadano już ponad 2 tys. pacjentów, a do projektu przyłączyło się wiele znanych osób, m.in. Danuta Stenka, Tomasz Kot, Zbigniew Wodecki, Adam Ferency, Kinga Preis, Leszek Kuzaj i wielu innych.

Na wykłady można rejestrować się za pośrednictwem strony internetowej www.raknieboli.pl oraz pod numerem tel. 791 489 592.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama