Odpust w Centrum Jana Pawła II

W tym roku liturgiczne obchody wspomnienia bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!” obejmą triduum modlitewne od 20 do 22 października.

– Jest to właściwie pierwszy odpust w naszym Centrum – mówił podczas konferencji prasowej ks. prał. Jan Kabziński, prezes Zarządu Centrum „Nie lękajcie się!”. Podkreślił, że zeszłoroczne uroczystości miały charakter dziękczynienia za beatyfikację.

Pierwsza Msza św. związana z odpustem została odprawiona już w piątek – w intencji chorych. Wezmą w niej udział m.in. podopieczni domów pomocy społecznej oraz ośrodków wsparcia osób starszych i niepełnosprawnych z terenu Krakowa. Na sobotę zaplanowano projekcje filmów o Janie Pawle II, warsztaty dla dzieci oraz Mszę św. pod przewodnictwem ks. prał. Zdzisława Sochackiego, po której wystąpi Chór Mieszany Katedry Wawelskiej.

W Niedzielę Mszę św. dla rodzin – o godz. 11.15 – odprawi bp Grzegorz Ryś. Po niej najmłodsi będą mogli wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach. Eucharystia odpustowa odbędzie się o godz. 12.30, a odprawi ją kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, w koncelebrze księży dziekanów z całej archidiecezji. Msza św. będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej: www.janpawel2.pl.

Po mszy kardynał otworzy wystawę kopii Całunu Turyńskiego, która będzie od tej pory gościć na stałe w Instytucie Jana Pawła II. Na ekspozycję złożą się, oprócz kopii płótna, plansze opisujące historię Całunu oraz szczegóły męki Jezusa Chrystusa. Projekt jest inicjatywą „Othonii”, która podobne wystawy zorganizowała już w kilku miejscach na całym świecie. – Chcemy wszystkim przybliżyć miłość Chrystusa – mówił o. Mariusz Kiełbasa, podkreślając, że takie było również przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II. – Dzięki tej wystawie możemy na żywo dotknąć i zobaczyć mękę Jezusa.

Zakończeniem trzydniowych obchodów będzie procesja z relikwiami błogosławionego papieża, przygotowana na wzór procesji fatimskiej, podczas której rozważane będą tajemnice Różańca.

Szczegółowy plan odpustu można znaleźć na stronie internetowej Centrum Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..