Nowy numer 20/2024 Archiwum

O błogosławieństwo dla miasta

Zakończył się pierwszy dzień ewangelizacji Krakowa „Bliżej, Mocniej, Więcej”. Kilka tysięcy osób na stadionie Cracovii modliło się w intencji miasta.

Po odczytaniu Słowa Bożego i rozważaniach, tysiące ludzi na stadionie pogrążyło się w modlitwie za miasto i za jego mieszkańców. Potem odwrócili się tyłem do murawy boiska, wyciągnęli ręce i prosili o błogosławieństwo. Modlitwę prowadził bp Grzegorz Ryś: – By Twoje oblicze Panie, zawsze było pogodne, byś nie smucił się patrząc na to miasto, które tworzymy – prosił. Gdy zakończył, zebrani podawali dłonie najbliżej stojącym, dziękując sobie nawzajem. – Dobrze, że jesteś – powtarzali.

Zwieńczeniem dzisiejszego spotkania było przejście na Rynek Główny. Tancerze ognia, służba liturgiczna z pochodniami i kadzielnicą, a za nimi kilkutysięczny tłum, niosący zapalone świece, które po okrążeniu rynku zostały złożone przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego, przygotowanym przed bazyliką Mariacką. Błogosławieństwa na zakończenie marszu udzielił ks. infułat Bronisław Fidelus, który zaprosił wszystkich na kolejny dzień ewangelizacji.

Według szacunków organizatorów w dzisiejszej modlitwie wzięło udział od czterech do pięciu tysięcy osób, nie wliczając w to wolontariuszy przygotowujących spotkanie. – W sumie jest to około trzech tysięcy osób zaangażowanych przez dwa dni. Dziś było ich trochę mniej – przyznaje Antoni Tompolski, jeden z koordynatorów akcji. Dodaje, że samych występujących na scenie jest około siedmiuset. Drugiego dnia na stadionie spodziewa się większego tłumu: - Taki był plan, żeby w sobotę było nas znacznie więcej – mówi.

- Najważniejsze, że ci, którzy przyszli, zobaczyli, że nie są sami – mówi Katarzyna Kucik z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jak podkreśla, świadomość, że wokół nas są inni chrześcijanie, którzy nie wstydzą się tego, jest najlepszym źródłem odwagi do dawania świadectwa. Przyznaje, że sama przeprowadziła wśród znajomych kampanię reklamową – jak się okazało, skuteczną. – Udało mi się zachęcić co najmniej trzy osoby, których w ogóle bym się tu nie spodziewała – opowiada.

W sobotę stadion zostanie otwarty o godz. 15.00 – będzie to czas Koronki do Bożego Miłosierdzia, koncertów i świadectw. Oficjalne spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Według zapewnień organizatorów od samego początku wydarzenia na stadionie będzie można obserwować za pośrednictwem Internetu – także na naszej stronie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy