Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nawrócenie i uzdrowienie przejdź do galerii

Liturgia pokutna i modlitwa o uzdrowienie wypełniły drugi dzień "BMW". – Będziemy rozważać najważniejszą prawdę naszej wiary – mówił bp Ryś. – Prawdę o tym, że Chrystus umarł i zmartwychwstał!

Po części poświęconej rozważaniu Słowa Bożego, na murawę stadionu wyszli kapłani. Około 150 księży i zakonników czekało na wszystkich, którzy będą chcieli się wyspowiadać. Bp Ryś prosił, by spowiedź była szczera i  krótka: - Jeśli powierzysz się Duchowi Świętemu, to bardzo prosto wyznasz grzechy. Zajmie ci to minutę – przekonywał. Chętnych było tak wielu, że niektórzy kapłani spowiadali jeszcze długo po rozpoczęciu kolejnych części spotkania.

Równocześnie w sektorach posługę pełnili wolontariusze: doradcy, którzy służyli rozmową oraz wstawiennicy, pomagający w modlitwie. – Osoby, które do nas podchodzą modlą się w swoich intencjach, a my w tym czasie modlimy się za nie – wyjaśnia Lucyna, jedna z osób służących wstawiennictwem. – Widać, że jest wielka potrzeba takiej modlitwy – podkreśla.

Po czasie poświęconym na spowiedź, rozmowy i modlitwę na stadionie wystawiony został Najświętszy Sakrament i rozpoczęły się prośby o uzdrowienia. Kapłan niosący monstrancję okrążył cały stadion, błogosławiąc wszystkich zebranych.

Jak tłumaczy Karol Sobczyk ze wspólnoty „Głos na pustyni”, sobotnie głoszenie prawdy o Jezusie Zmartwychwstałym i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem były kulminacyjnym momentem całej akcji ewangelizacyjnej. Niedzielna Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia w Łagiewnikach ma być podsumowaniem i zamknięciem trwającego trzy dni spotkania „Bliżej, Mocniej, Więcej”. – Będzie to przede wszystkim posłanie ewangelizatorów, którego dokona Ksiądz Kardynał – wyjaśnia Karol Sobczyk.

Spotkanie w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach rozpocznie się Koronką o godz. 15.00. Mszę św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza zaplanowano na godz. 15.20.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama