Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zakończenie „Bliżej, Mocniej, Więcej”

Podczas Eucharystii zamykającej trzydniową akcję ewangelizacji Krakowa „Bliżej, Mocniej, Więcej”, kard. Stanisław Dziwisz przekazał jej uczestnikom Symbol Wiary.

Trzeciego dnia ewangelizacji – w niedzielę – uczestnicy zebrali się już nie na stadionie, ale w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. O godz. 15 odbyła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.  – Odkryliśmy, że jest nas w Krakowie wielu, którzy myślimy podobnie – mówił na początku Eucharystii metropolita krakowski. – Czy jednak potrafimy wyjść z cienia i potwierdzić naszą przynależność do wspólnoty Kościoła? – pytał.

W kazaniu Kardynał porównał doświadczenie współczesnych chrześcijan do historii uczniów zmierzających do Emaus: - Dla nich kluczowe okazało się osobiste spotkanie z Jezusem – wyjaśniał. Przekonywał również, że spotkanie to stało się dla nich tak ważne, że musieli wrócić do Jerozolimy, by o nim opowiedzieć. – Kościół ma nie tylko mówić o Bogu, ale pozwolić go zobaczyć – mówił. Przypomniał, że całe wydarzenie „Bliżej, Mocniej, Więcej” jest tylko początkiem Nowej Ewangelizacji Krakowa, a sprawowana na jego zakończenie Eucharystia, to przede wszystkim posłanie do głoszenia Dobrej Nowiny.

Nawiązując do obrzędu przekazania Symbolu Wiary, przed rozesłaniem, tekst „Credo” uroczyście odczytał kard. Dziwisz, a zebrani potwierdzili je trzykrotnym „Amen”. Wszyscy uczestnicy Eucharystii otrzymali również pamiątkowe obrazki z tekstem Wyznania Wiary. Specjalnie przygotowane tablice z Symbolem Wiary Kardynał przekazał przedstawicielom wspólnot zaangażowanych w ewangelizację. Odczytany został również fragment Ewangelii, w którym Jezus posyła uczniów, by głosili Słowo Boże na całym świecie.

Msza św. w łagiewnickim sanktuarium była ostatnim elementem trzydniowego wydarzenia, którego pierwsza część rozgrywała się w piątek i sobotę na stadionie Cracovii. W Eucharystii wzięło udział kilka tysięcy osób.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy