Zakończył się w XIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Myślenicach. Odbywał się pod hasłem „Rodzina jest drogą Kościoła”.
Historia Tygodni Kultury Chrześcijańskiej sięga 1987 r., kiedy odbył się pierwszy z nich, kolejne jako impreza cykliczna odbywają się od 1995 roku. Od samego początku głównym organizatorem TKCh jest myślenicki oddział Klubu Inteligencji Katolickiej, który współtworzy to wydarzenie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice, Starostwem Powiatowym i – oczywiście – z parafią Narodzenia NMP w Myślenicach oraz Ruchem Domowego Kościoła i Odnową w Duchu Świętym.
– Tydzień Kultury Chrześcijańskiej jest próbą dotarcia do wielu środowisk i sposobem uświadomienia, że wartości chrześcijańskie nie tylko są nieprzemijające, ale są trwałym składnikiem kultury ogólnej – powiedział Zbigniew Syrek, prezes myślenickiego KIK.
Tegoroczny TKCh rozpoczął się od uroczystej Eucharystii, celebrowanej przez ks. dr. Leszka Harasza w kościele Narodzenia NMP w Myślenicach. Warto podkreślić, że każdego dnia uczestnicy Tygodnia i widzowie mieli okazję skorzystania ze Mszy św., w czasie której oprawę muzyczną zapewniały chóry, schole, soliści z myślenickich i okolicznych parafii. W ramach wydarzeń kulturalnych widzowie mogli zobaczyć między innymi spektakle: „Spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II” w wykonaniu aktorów Amatorskiego Teatru im. Kardynała Karola Wojtyły działającego przy Myślenickim Ośrodku Kultury, „Taki duży, taki mały może wiernym być” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, montaże słowno-muzyczne „Kim jest św. Józef?” przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Myślenicach-Chełmie oraz „Cały świat niech śpiewa tę pieśń” wystawione przez uczniów Prywatnego Technikum Teresy i Andrzeja Osińskich.
Nie zabrakło również poezji. W Szkole Podstawowej nr 3 im Jana Pawła II w Myślenicach odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II i o Janie Pawle II dla dzieci z klas I–VI. Na szczególne słowa uznania zasługują tutaj osoby odpowiedzialne z ów konkurs – Irena Lijewska i Elżbieta Święch, które organizują go od 22 lat.
W ramach wydarzenia otwarto wernisaże fotografii „Gdzie Duch Święty, tam Życie, Światło, Wiara” oraz malarstwa i rzeźby Zofii i Andrzeja Tylków „Zawsze przy mnie bądź".
Uczestnicy TKCh mogli też wziąć udział w licznych spotkaniach i prelekcjach, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują prelekcja Beaty Bodzioch dotycząca ikon czy spotkanie, na którym Artur Kalicki (trener, coach i konsultant finansowy) mówił „Co Biblia mówi o finansach”. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również prelekcja wiceoficjała Sądu Metropolitalnego ks. Stanisława Molendysa, który w bardzo przystępnych słowach potrafił mówić o tak skomplikowanych sprawach, jak „Przyczyny orzeczenia nieważności małżeństwa kościelnego”. Nie lada gratką było dla uczestników spotkanie autorskie z o. Leonem Knabitem.
Na zakończenie XIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w sali myślenickiego MOKiS odbył się XV Rejonowy Przegląd Piosenki Religijnej. W tym roku „lista startowa” obejmowała 29 uczestników (solistów i grup muzycznych). Rywalizacja była bardzo zacięta i jury miało niezwykle ciężki wybór. W kategorii dziecięcych zespołów działających przy parafiach nie przyznano pierwszej nagrody, za to drugą nagrodą podzieliły się schola „Śnieżnej Pani” z Tokarni i schola „Podaruj Radość” z Pcimia. W kategorii młodzieżowej triumfowały ex aequo schola z parafii św. Wojciecha z Osieczan i zespół Suffragium z Bysiny. W kategorii zespołów działających poza parafiami wśród dzieci bezkonkurencyjna okazała się schola za Szkoły Podstawowej w Libertowie, natomiast wśród młodzieży prym wiodła grupa Dotyk Anioła z Pcimia. Równie pasjonująco wyglądała rywalizacja między duetami i solistami. Ostatecznie jury przyznało pierwszą nagrodę ex aequo duetowi Asia Stoch i Dominika Suder z Sieprawia oraz solistce Natalii Hodurek z Myślenic. Przegląd zakończył koncert galowy w wykonaniu laureatów.
Ledwo przebrzmiały ostatnie akordy koncertu finałowego, a organizatorzy zaczęli przygotowania do przyszłorocznego, jubileuszowego XX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.